Pielęgnuj, pielęgnuj, pielęgnuj!

Zabieg makijażu permanentnego brwi już za Tobą? Linergistka dobrała piękny kształt i kolor a Twoje brwi wreszcie wyglądają tak, jak sobie wymarzyłaś? Teraz czas na Twój wkład w utrzymanie pięknego efektu na dłużej!

· W wyniku naturalnego procesu gojenia się skóry, w ciągu pierwszych 10 dni od zabiegu pojawić się mogą: zaczerwienienie, opuchlizna, swędzenie, drobne strupki, łuszczenie się skóry w miejscu zabiegu. Są to zjawiska naturalne i nie ma powodów do niepokoju. Należy powstrzymać się od dotykania, moczenia, tarcia brwi, zdrapywania strupków lub zrywania schodzącej skóry. Takie działania mogą prowadzić do zakażenia lub wyrwania pigmentu ze skóry i zniweczenia estetycznego efektu zabiegu.

· W przypadku uczucia dyskomfortu, napięcia skóry w miejscu zabiegu, mozna 1-2 razy dziennie smarować brwi maścią o lekkiej konsystencji z witaminą E, taką jak Bepanthen, Alantan (do tej czynności najlepiej użyć czystego wacika kosmetycznego). Ważne, aby nie stosować maści częściej a każdą warstwę nakładać na czyste brwi. Jeśli jest na nich poprzednio nałożona warstwa maści, rana nie będzie miała dopływu tlenu i proces gojenia zostanie zachwiany a brwi mogą się odparzyć. W celu usunięcia starej warstwy maści należy delikatnie opłukać brwi wodą i wysuszyć je poprzez przyłożenie kawałka papieru toaletowego lub jednorazowego ręcznika.

· Nie należy stosować białego mydła ani kosmetyków na bazie alkoholu, które mogą podrażniać skórę.

· Przez pierwsze 72h od zabiegu nie należy wykonywać makijażu w miejscu zabiegu.

· Przez pierwsze 14 dni nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu.

· Dla długotrwałego efektu należy unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu.

· Nigdy nie należy dopuszczać do wysuszenia lub opalenia pigmentowanej skóry, słońce może wywołać reakcję alergiczną i stan zapalny brwi. Krem z wysokim filtrem przeciwsłoneczny powinien być naszym najlepszym przyjacielem!

Dodaj komentarz

Close Menu